powered by Google translate

Take on the role of an airplane pilot - a test flight with the Aeroprakt-32 airplane

powered by Google translate

Have you dreamed of trying your hand as a pilot for a long time? "Gribu Lidot" offers you a great opportunity to fly the plane yourself. During the entire flight, you will be assisted by a professional pilot who will control the entire process and help you with the first steps in flying.

The offer includes :
  • 35-minute test flight with the Aeroprakt-32 airplane for one person;
  • Professional pilot training, assistance;

Important:

Mandatory advance reservation, which can be canceled no later than 1 day before the reserved time. The service is provided throughout the year, only in favorable weather conditions. Persons weighing up to 120 kg and height up to 200 cm can participate in the entertainment. Children from the age of 16 can also participate in the entertainment with the consent of their parents.

Data sheet
Address: "Gribu Lidot" - Gātciema airfield, Salas parish, Mārupes prov. See on the map
Duration: 35 min.
Persons: 1
Clothes: No clothing requirements
Gift voucher validity: Valid for 12 months from date of purchase
Season: All year
Country: Latvia
City LV: Jurmala
Regions LV: Rīga
Preliminary registration required: Contact information is shown on the gift coupon.
Nemokamas pristatymas ir įpakavimas
Pakeitimo ir pinigų grąžinimo garantija
Saugus apsipirkimas

100,00 €

Service supplier:
Gribu Lidot
+371 27791709
Gribu Lidot Google 5 / (18)
  • Patiešām feins pasākums un gaisa balona komanda! Ļoti patika nosēšanās mežonīgā vietā! Vienīgi no rīta ļoti agri jāceļas... :) Paldies!
  • Lidojām jūlija beigās Jelgavā (vakara lidojums). Ļoti patīkams un iespaidiem bagāts pasākums. Apskatījām no augšas gan pilsētu, gan laukus, gan pa laukiem skrienošas stirnas. Pilote un komanda bija ļoti profesionāli. Viss bija noorganizēts augstākajā līmenī. Arī pēc lidojuma bija sagatvots patīkams pārsteigums - šampanietis un lidotāju "iesvētīšana". Kopumā tikai tie labākie iespaidi. Noteikti iesaku.
  • Lidojums bija jauks.?Komanda saliedēti veica visus nepieciešamis darbus,lai lidojums izdotos.?Pilote Ieva sniedza atbildes uz interesējošiem jautājumiem.Paldies visai komandai par kopā pavadīto laiku.?
  • Lielisks lidojums ar jautru nosēšanos. Paldies par šo neaizmirstamo piedzīvojumu, iesaku izmēģināt!
  • Tas bija fantastiski! Tik burvīgi skati, pavisam citādi, kā redzēts uz zemes vai iedomāts. Paldies, pilotei IEVAI ŠĶĒLEI! Uzreiz radīja drošības sajūtu, izsmeļoši skaidrojumi par lidojumu jautras sarunas... Mūsu zemīte ir tik skaista, gribu lidot atkal!
Comments