Diving with an underwater photo session for two

More info

Immerse yourself into diving entertainment and great sensations in the water along with the diving centre "Extremal.lt". 

Cognitive diving - it's an entertainment for everyone. Open the world of the underwater and explore the amazing flora and fauna. At first, you'll have to complete the theory course. With the help of the international experts at diving, you'll have a chance to learn from them and experience even more the second time! We ensure you that this experience will leave you speechless. We guarantee you the highest level of safety and and experience.

The offer includes :
 • 2 hr. duration cognitive diving (1 hr. - 1 hr. 30 min. duration equipment set up and 30-40 min. diving) for 2 persons;;
 • underwater photo shoot;
 • diving equipment;
 • instructions;

Important: In accordance with the PADI rules before the exercise, the participant must fill in a medical form. Everyone with any kind of health disorders should consult the doctor. The diving location should be chosen at the time of registration.

Data sheet

icon place
Address: Diving club Extremal.lt , Vilnius district, Trakai, Molėtai
icon time
Duration: About 2.5 - 3 hours. (preparation 1 - 1,5 hrs., diving 30-40 min.)
icon person
Persons: 2
icon clothes
Clothes: All necessary equipment will be provided.
icon calendar
Validation of coupon: Valid for 12 months from date of purchase
icon sun
Season: Seasonal
icon place
Country: Lithuania
icon place
Regions LT: Vilnius, Utena
icon place
City LT: Vilnius, Moletai, Trakai
icon info
Preliminary registration required: Contact information is shown on the gift coupon.
info
Coupon language: Lithuanian
Extremal.lt

83,99 €

Service supplier:
Extremal.lt
+37065058228, info@baltline.lt

Comments

 • Vilma
  Gavau šį nardymo kuponą dovanų, pati tikriausiai nebūčiau rinkusis tokios gan ekstremalios pramogos :) bijojau nerti, bet kad jau gavau tokią dovaną, išmėginti reikėjo. Nerti buvo baisu, bet džiaugiuosi, kad visgi išdrįsau! Didžiausi komplimentai ir padėka instruktoriams Ryčiui ir Evaldui, kurie puikiai atlik savo darbą ir padėjo man ir draugui išbandyti šią mums visiškai naują pramogą. Vien tik teigiami atsiliepimai mano instruktoriui Ryčiui, kuris visą laiką, ir ruošiantis nėrimui, ir jo metu, iš tiesų buvo labai profesionalus, tikslus, atidus, rūpestingas ir itin empatiškas, kantriai ir išsamii atsakė į visus klausimus ir labai labai stengėsi sumažinti mano baimę, kuri konkuravo su noru nerti :) didžiausia padėka jam! Manau, jei pasitaikytų proga, nerčiau dar sykį, nes dabar esu jau tai patyrusi, baimės būtų žymiai mažiau ir galėčiau vien tik mėgautis povandeniniu pasauliu!
 • Jevgenij
  Nepakartojamos emocijos! Nardžiau pirmą kartą, tačiau jau dabar žinau, kad tikrai noriu dar! :) Suteikiama visa įranga, vandenyje šilta ir saugu. Draugiški, turintys puikų humoro jausmą, profesionalūs instruktoriai. Po trumpo instruktažo jaučiausi kaip žuvis vandenyje. Instruktoriai laiko ranką ant pulso, visada šalia - tai puiki pramoga visai šeimai! Geriausia dovana sau arba draugams!
  P.S. Atsiminimui lieka šiltos nuotraukos ;)