powered by Google translate

Relaxing overnight stay with SPA rest for two "Usma SPA Hotel & Camping"

Premium
powered by Google translate

Escape from the hustle and bustle of the city and relax in a cozy family hotel by one of the most beautiful lakes in Latvia - Lake Usmas! Here you can enjoy an overnight stay in a comfortable room, relaxing SPA procedures and spend a leisurely evening in the company of a loved one. Together with "Usma SPA Hotel & Camping" you will be able to enjoy peaceful rest, beautiful views and closeness to nature.

The offer includes :
 • 1 night in a standard room for two people;
 • One SPA treatment of choice for each person: Facial massage (20 minutes) OR SPA body peeling (20 minutes);
 • Sparkling wine and fruit platter in the room;
 • Leisurely breakfast in the restaurant;
 • Robes and slippers;
 • Free parking;
 • Morning SPA complex visit 1.5 hours;
 • Evening SPA complex visit for 2 hours;

Important:

The gift card can be used throughout the year, on all days of the week. Mandatory advance reservation, which can be canceled no later than 7 days in advance in the season from December 1 to April 30, and no later than 30 days in advance in the season from May 1 to September 30. Additional person or service charges can be found during registration. Visiting the morning SPA complex between 8:00 and 11:00 a.m.; evening SPA complex visit from 16:00 to 21:00.

Data sheet
Address: "Usma SPA Hotel & Camping" - "Priežkalni", Usma parish, Ventspils district, Usma, LV-3619 See on the map
Persons: 2
Clothes: No clothing requirements
Gift voucher validity: Valid for 12 months from date of purchase
Treatment type of massage/spa: All body
Validity of accomondation: Valid on weekends as well
Season of accomodation: All the year round
Number of nights: 1
Meal: Breakfast
Country: Latvia
City LV: Usma
Regions LV: Kurzeme
Preliminary registration required: Contact information is shown on the gift coupon.
Nemokamas pristatymas ir įpakavimas
Pakeitimo ir pinigų grąžinimo garantija
Saugus apsipirkimas

170,00 €

Service supplier:
Usma SPA Hotel & Camping
+371 26334500 / +371 63630491
Google 4.6 / (716)
 • Lieliska vieta mierīgai atpūtai un relaksācijai nedēļas nogalē. Viss tīrs un sakopts, mājīgi numuriņi, personāls ļoti atsaucīgs un pretimnākošs.Restorānā viss garšīgi par saprātīgām cenām,brokastu galds ļoti bagātīgs. Paldies par jauko atpūtu! Noteikti brauksim vēl.
 • Lieliska vieta klusai un mierpilnai atpūtai. SPA centrs piedzīvojis kosmētisko remontu, svētdienas pēcpusdienā viss tīrs, sakopts. Baseins un telpas patīkami siltas (kas agrāk bija problēma). Laipns un pretīmnākošs personāls. Gardas vakariņas restorānā garantētas. Kopumā- lieliski, noteikti brauksim vēl!
 • Baudījām romantisko piedāvājumu. Fantastiskas iespējas, pasakainas sajūtas, perfektas masāžas un ideālas pirtis, ļoti garšīgas vakariņas, daudzveidīgs piedāvājums brokastīm. Brauksim vēl! Ļoti patika!!!
 • Palikām mājiņa! Tualetē ienākot kanalizācijas smaka ? Numuriņš piesmacis! ?izvedina un tad ir ok! Vasara ar bērniem atbraukt lai būtu chill-super ! Bet ka patīk galīgi garām ! Vakariņas restorāna ļoti ļoti garšīgas❤️ Bet no rīta dzird visu ko ņemās un darās blakus mājiņas ! Piespiedu labprātīga kārta -dabon celties kopā ar kaimiņiem kas blakus māja bļaustās ??? Atnākot brokastis 9:50-nav neka ēdama ?pāris gaļas Šķēles siera Šķēles un daži dārzeni …nu - varbūt trāpījām ne īsta laika ne īsta vieta! bet otras dienas privāto spa atcelam un devāmies maja ar sarūgtinājumu ??‍♀️
 • Skaista vieta atpūtai un relaksam. SPA ir baseins, 3 pirtis, burbuļvanna. Iespēja izmantot dažādas aktivitātes uz ūdens. Restorāns patīkams.
Comments