powered by Google translate

Tasting dinner for two at "Meridianas" restaurant in Klaipėda

Premium
powered by Google translate

Unforgettable combinations of flavors, which are prepared from carefully selected products and a cozy, pleasant environment, waiting for everyone who longs for gourmet experiences at the "Meridianas" restaurant!

The favorite activity of all sweet tooths and gourmands is tasting new foods and flavors. This time, the "Meridianas" restaurant in Klaipėda invites everyone who wants to enjoy a tasting dinner for two. Grab this gift certificate and go to the city of the sea to taste the food you have never tasted before. A five-course degustation dinner awaits you and your companion along with two glasses of your choice of drink. Immerse yourself in the variety of yet-to-be-tasted flavors, and don't forget to grab a friend too - after all, it's much more fun and tastier to share experiences with two people!

The offer includes :
  • 5-course tasting dinner for 2 persons;
  • two glasses of the chosen drink for 2 persons;
Data sheet
Address: "Meridianas" restaurant, Kurpių st., left side of Danė river embankment, Klaipėda See on the map
Duration: Unlimited
Persons: 2
Clothes: No clothing requirements
Gift voucher validity: Valid for 12 months from date of purchase
Season: All year
Country: Lithuania
City LT: Klaipeda
Preliminary registration required: Contact information is shown on the gift coupon.
Nemokamas pristatymas ir įpakavimas
Pakeitimo ir pinigų grąžinimo garantija
Saugus apsipirkimas

160,00 €

Service supplier:
Meridianas
+370 601 31866; info@restoranasmeridianas.lt
Meridianas Google 4.5 / (1486)
  • Maistas labai kokybiškas ir skanus. Jautienos kepsnys buvo labai minkštas ir puikiai paruoštas, maisto pateikimas taip pat labai geras. Aptarnavimas taip pat labai malonus. Interjeras kiek nuobodokas kaip tokiai vietai, patiko, kad grojo gyva muzika, tai suteikė kažkiek gyvybes aplinkai.
  • Viskas puiku, maistas geras, buvome zmonos gimtadienio proga, personalas parupino simbolini pasveikinima (tiramisu su zvakute), kuris buvo tikrai labai skanus. Viskas patiko, rekomenduoju.
  • Fantastiškai skanus maistas ? Ragavome jūros gerybes- buvo labai skanu ir gražu ? Taip pat rekomenduočiau ir užkandis su eklerais ?
  • Pietavome lauke, laivo denyje. Graži aplinka, tiesa ilgiau pasisėdeti sutrukdė širšės. Maistas skanus. Valgėme midijas, antienos ir kiaulienos kepsnius. Staliuką rezervavome iš anksto.
  • Maisto ir kainos santykis geras. Nors kainos ir į didesnę pusę, bet porcijos adekvačios tokiai kainai. Patiekalai gražiai pateikti ir labai skanūs. Aptarnavimas puikus, tačiau atnešus užkandžiam duonele su užtepėlėm, galėtų iškart papasakoti kas tai yra. Pradžioje šiek tiek pasimetėm, kad mes neužsisakėm ir mum atnešė, nieko nesakius padėjo ant stalo. Tik kuomet paklaussėm kad čia kaip, tada paaiškino.
Comments